International Council on Monuments and Sites

Komiteer

ICOMOS Norge har mange fagkomiteer. De norske komiteene er tilsluttet ICOMOS scientific international committees (ISC), i første rekke gjennom sin leder og ‘Voting member’. Voting member velges av ICOMOS Norges årsmøte. Retningslinjer for fagkomiteene finner du her.

Oversikt over komiteene, hvem som er voting member/leder og deres epostadresser:

 

AKTIVE FAGKOMITEER I NORGE: 
1 ISC20C 20th Century Heritage Olaf Steen olaf.steen(at)icloud.com
2 CAR – Rock Art Eva Walderhaug  eva.walderhaug(at)ra.no
3 CIAV – International Committee of Vernacular Architecture Åse Tveitnes ase.tveitnes(at)uib.no 
4 CIVVIH – Historic Towns and Villages Hogne Langset hogne.langset(at)bya.oslo.kommune.no
5 ICLAFI – Legal, Administrative and Financial Issues Hege Agate Bakke-Alisøy Hege.Bakke-Alisoy(at)bergen.kommune.no
6 ICORP – International Committee on Risk Preparedness Axel Mykleby  axel(at)mykleby.no
7 ISCEAH – Earthen Architecture Hauke Haupts haupts27(at)msn.com
8 ISCES – Energy and sustainability Olle Christer Stenby christer.stenby(at)bnl.no
9 ISCS Stone Morten Stige  morten.stige(at)gmail.com
10 ICAHM – Archaeological Heritage Management Trond Lødøen Trond.Lodoen(at)uib.no
11 IcoFort – Fortification and Military Heritage Roberta Luciani roberta.luciani.oslo(at)gmail.com
12 ICTC – Cultural Tourism Cecilie Smith-Christensen  cecilie.smith.christensen(at)gmail.com
13 ICUCH – Underwater Cultural Heritage Hans Jørgen Wallin-Weihe H-J.Wallin.Weihe(at)inn.no
14 IFFLA/ISCCL – International Scientific Committee on Cultural Landscapes Annegreth Dietze-Schirdewahn annegreth.dietze(at)nmbu.no
15 IWC – International Wood Committee Arnstein Brekke kulturarv(at)gmail.com
16 IPHC – International Polar Heritage Committee Anne-Cathrine Flyen anne.flyen(at)niku.no
17 CIPA – Architectural Photogrammetry Ola Storsletten  ola.storsletten(at)gmail.com
18 Theophilos – Theory and philosophy of conservation and restoration Siri Skjold Lexau  siri.lexau(at)uib.no
19 ISEC – Economics of Conservation Petter Koren petterkoren(at)gmail.com
20 ISCIH – Industrial Heritage Juliana Strogan juliana.strogan(at)vtfk.no
UTEN VOTING MEMBER I NORGE: 
1 ISC SBH – Shared Built Heritage
2 CIF training
3 ICICH – Intangible Cultural Heritage
4 ISCARSAH – Shared buildt heritage
5 ICIP – Interpretation and presentation of cultural heritage sites
6 ISCMP – Mural Painting
7 PRERICO – Places of religion and ritual
8 ISCV Stained glass
9 CIIC – Cultural Routes
TEMA/ARBEIDSGRUPPER
Blue Shield Axel Mykleby – Norsk kontakt axel(at)mykleby.no
EP – Emerging professionals Flavio Carniel  Flavio.carniel(at)gmail.com
RBA Bente Mathisen  bente(at)icomos.no

 

 

 



Sist oppdatert: 21/03/2021

Siste Artikler

Referat fra styremøte 10. februar 2021
Les mer
ICOMOS har publisert en ny rapport om kulturarv og bærekraftsmålene: ICOMOS_SDGs_Policy_Guidance_2021 Forfatterne skriver: "The aim of this Policy Guidance document is twofold: 1) engag development ...
Les mer
ICOMOS Norge fremmet i 2017 en bekymringsmelding om oppdrettsnæring i Vegaøyan verdensarvområde. Oppdatering i NRKS`s artikkel fra i dag, 9. juli 2018: https://www.nrk.no/nordland/regjeringa-lova-a...
Les mer
Tone Sinding Steinsvik ble denne uka tildelt Europa Nostra og EUs Grand Prix for 50 års arbeid med restaurering, bevaring og formidling av Blaafarveværket. Restaureringen av kystskipet Stord I fikk ...
Les mer
  • Varsling på epost

    Oppgi epost-adressen din her hvis du ønsker å få beskjed når vi publiserer en ny artikkel. (Du kan enkelt melde deg av senere)


  • ICOMOS Norge | ICOMOS Norway © 2021
    Personvern | Opphavsrett | rss | admin